VDS Sunucu Satın Al!

İhtiyaçlarınıza göre şekillendirilmiş, DDOS korumalı, SSD barındıran Ucuz VDS Sunucular!

VDS Sunucu Bilgi Tablosu

VDS sunucularımız hakkında genel bilgi tablosu aşağıdadır, detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

VCPU
    İşlemci   
    Ram    
      Depolama  
    Trafik  
Fiyat
1 Core E5 2697-V2 2 GB 20GB SSD 1Gbps Hat

35₺/aylık

Sipariş Ver
2 Core E5 2697-V2 4 GB 30 GB SSD 1Gbps Hat

49₺/aylık

Sipariş Ver
3 Core E5 2697-V2 6 GB 35 GB SSD 1Gbps Hat 69₺/aylık Sipariş Ver
4 Core E5 2697-V2 8 GB 40 GB SSD 1Gbps Hat 89₺/aylık Çok Satan! Spariş Ver
5 Core E5 2697-V2 10 GB 50 GB SSD 1Gbps Hat 109₺/aylık Çok Satan! Sipariş Ver
6 Core E5 2697-V2 12 GB 60 GB SSD 1Gbps Hat 129₺/aylık Çok Satan! Sipariş Ver
8 Core E5 2697-V2 16 GB 80 GB SSD 1Gbps Hat 169₺/aylık Sipariş Ver
10 Core E5 2697-V2 20 GB 100 GB SSD 1Gbps Hat 209₺/aylık Sipariş Ver
12 Core E5 2697-V2 24 GB 120 GB SSD 1Gbps Hat 249₺/aylık Sipariş Ver
14 Core E5 2697-V2 28 GB 140GB SSD 1Gbps Hat

289₺/aylık

Sipariş Ver
16 Core E5 2697-V2 32 GB 200GB SSD 1Gbps Hat

329₺/aylık

Sipariş Ver
Not: Limitsiz ve belirtilmeyen özellikler genel kullanıma göre planlanmıştır. İşlemci modeli, hızları ve işletim sistemleri paketlere göre değişebilmektedir. Yasa dışı eylemlere izin verilmemektedir. Daha fazla bilgi için desteğe yazabilirsiniz. İndirimler ilk ay geçerlidir.
 • amex
 • visa
 • mastercard
 • troy
 • paypal

Sunucu Altyapımız

Hızlı ve yüksek Uptime sunan altyapımızı deneyin. Bu özellikler tüm sunucu ve hosting çözümlerimizde standart olarak gelir.

Hızlı SSD Diskler

Yüksek hızlı SSD diskler sayesinde asla yavaşlama yaşamayın.

1 Gbps İnternet Hattı

Yüksek hızlı, 1 Gbps internet hattı sayesinde bağlantınız kesintisiz kalsın.

Gelişmiş DDoS Koruma

Layer 3-4-7 korumamız ile sunucunuzu güvenle kullanabilirsiniz.

Ek IP

İhtiyaçlarınıza göre ek IP adresleri satın alabilir ve otomatik entegre edebilirsiniz.

Lokasyon

Sunucularımız Bursa lokasyon olup çoğu şehirde düşük pinglidir.

Kolay Ödeme

Mastercard ve Visa ile dünyanın her yerinden hızlıca ödeyebilirsiniz.

wp-hosting

VDS Sunucu Nedir?

Fiziksel sunucular sanallaştırma teknolojileri ile bölünerek müşterilere ihtiyaçlarına göre daha uygun bir şekilde sağlanır. VDS kısaltması Virtual Dedicated Server demektir; En popüler bulut hizmeti seçeneklerinden biri olan VDS, kullanıcılara web uygulamalarını geliştirmek, dağıtmak ve barındırmak için tahsis edilmiş sunucu kiralama olanağı sağlar. Bir müşteriye ayrılan VDS kaynakları diğer müşterilerden bağımsız olur böylelikle daha güvenli ve stabil performans alınır.

Avantajları
 • Kaynaklar izole edilip size ayrılır
 • İzole olduğu için daha güvenlidir
 • Sistemde tam yetki erişiminiz olur
 • İhtiyacınıza göre şekillendirebilirsiniz
Dezavantajları
 • VPS'ye göre maliyetli olabilir
 • Sistem yönetimi size aittir
wp-hosting

VPS Sunucu Nedir?

Fiziksel sunucular sanallaştırma teknolojileri ile bölünür ve ardından müşterilere uygun bir şekilde servis edilir. VPS kısaltması Virtual Private Server demektir. Popüler bulut hizmeti seçeneklerinden biri olan VPS, kullanıcılara web uygulamalarını geliştirmek, dağıtmak ve barındırmak için tahsis edilmiş sunucu kiralama olanağı sağlar. VPS sunucularda müşteriler ortak bir kaynak havuzunu kullanır.

Avantajları
 • Daha Uygun Fiyatlıdır
 • Daha Çok Kaynak Verilebilir
 • Kolay Ölçeklendirilebilirdir
Dezavantajları
 • Performansı Stabil Olmayabilir
 • Güvenlik Olarak VDS Daha İyidir
 • Ortak Havuz İçinde Barınırsınız

VDS Genel BilgilendirmeVDS (Virtual Dedicated Server) popüler bir hosting çözümü olarak sanallaştırma yöntemi ile RAM, CPU ve SDD gibi fiziksel olan sunucu kaynaklarının donanımsal izole sunuculara ayrılmasıdır. Bu sayede fiziksel sunucu kaynaklarıyla eş derecede performansa sahip yalıtılmış bir barındırma ortamı sağlanır. VDS, izolasyon özelliği sayesinde aşırı kaynak tüketiminin performansı engellemediği ve oldukça verimli olan bir sanal sunucu türüdür.


Her uygulama ya da internet sitesinin özel bir sunucu ihtiyacı bulunmaz. Ancak yüksek performanslı ve özel ihtiyacı bulunan projelerin VDS ihtiyacı vardır. İnterneti sitesinin yüksek performansa sahip olması gerektiği düşünen ya da istikrarlı bir hizmet sunmak isteyen kişiler için VDS satın al seçeneği en uygun tercih olacaktır. Bu kapsamda büyük bir web sitesine sahip olan kişilerin bu tercihi değerlendirmesi ve kullanıcılarına daha stabil bir hizmet vermek isteyen kişilerin seçimlerini VDS sunucudan yana yapması gerekmektedir.


VDS hizmeti bu konuda iyi hizmet veren firmalardan alınmalıdır. Firma sağladığı hizmetin yanında ekonomik paketleri ile de dikkat çeken özelliklere sahip olmalıdır. Yüksek performans karşılığında ekonomik çözümler sunan firmalar VDS satın al seçeneğinin değerlendirilmesinde kullanıcılar için her zaman öncelik sahibi firmalar olacaktır. Kullanıcılar aldıkları VDS hizmetinin yetenekleri sayesinde şirketlerinin faaliyetlerini sorunsuz bir biçimde sağlayabilmelidir. Bunun yanı sıra sitesini dilediği gibi özelleştirebilme imkânı bulan proje sahipleri operasyonel faaliyetlerini çok daha etkin yapabilme gücüne sahip olacağından sağlanan hizmetin kaliteli olmasına her zaman dikkat edilmesi gerekir.


VDS hizmetini kullanmak isteyen kişiler bu hizmeti satın almak yerine kiralayarak kullanma imkânına da sahiptir. Kiralık VDS bu hizmeti almak isteyen kişilerin tercih edebileceği bir diğer çözüm olarak öne çıkar. Satın alma seçenekleri ile uğraşmak istemeyen kişiler için alternatif bir çözüm olarak sunulan VDS kiralama hizmeti sayesinde işletme ya da web sitesi veriminin korunumu da aynı ölçüde sağlanmış olur. Satın alma seçeneğinde olduğu gibi VDS hizmetini kiralama yöntemiyle edinmek isteyen kişiler için tercih edilecek firma aynı bağlamda kaliteli hizmet veriyor olmalıdır.


Kiralık sunucu olarak en çok tercih edilen seçeneklerden birisi olan VDS sunucular kiralık ve satın alma opsiyonları ile günümüzün barındırma ihtiyaçlarına en uygun çözümler arasında yer alıyor. Kullanıcılar projelerini ihtiyaçları dahilinde diledikleri sunucu paketini güvenilir firmalardan alarak sahip sundukları hizmeti en üst seviyeye taşıyabilirler. Çağımızın teknolojik çözümleri arasında uygun fiyata en yüksek verimi sunan VDS sunucular kullanım kolaylığı, geniş özellikleri ve sağladığı avantajları ile pek çok sorunun ortadan kaldırılmasına olanak tanıyor.


Kiralık VDS diğer alternatifleri ile kıyaslandığında sağladığı avantajlarla öne çıkan bir sunucu olarak göze çarpıyor. Sunucu edinmek isteyen kişilerin sahip olmak istedikleri sunucu özelliklerini VDS sunucularda bulması bu sunuculara olan talebi her geçen gün artırıyor. Proje sahiplerinin ihtiyaçlarına olan çözümü en uygun şekilde karşılayan ve buna karşılık ekonomik açıdan da en verimli olan VDS sunucular her geçen gün yeni özellikler kazanıyor.Kimler VDS Almalıdır?


Ekonomik bir sunucu hizmeti almak isteyen kişiler özel sunucuların yüksek maliyetlerini karşılamak zorunda kalmadan benzer kontrol, performans ve yapılandırma niteliklerine VDS sayesinde sahip olabilirler. Ucuz VDS satın al seçeneği sayesinde ekonomik bir sunucu arayışında olanların ihtiyaçları karşılanmış olur. VDS, sahip olduğu performans ve izolasyon nitelikleri sayesinde Dedicated sunucu ortamıyla bağdaşan en akıllıca çözüm olma özelliğindedir. İnternet sitesini bir VDS üzerinde barındıran site sahipleri kendilerine özel olarak tanımlanmış RAM ve işlemci gibi kaynaklara sahip olur. Bu sayede farklı site sahiplerinin bu kaynakları kullanması engellenmiş olur.


VDS hizmeti daha iyi bir performans sağlamak isteyen web siteleri için önerilen bir tercihtir. Bu kapsamda aşağıda yer alan internet siteleri VDS satın al tercihi değerlendirebilirler;


 • • Yavaş yüklenme problemi olan web siteleri

 • • Trafiğinde dalgalanma yaşayan web siteleri

 • • Trafiğinde dalgalanma yaşayan web siteleri

Ayrıca çevrimiçi şekilde satış yapan internet siteleri VDS hizmetini tercih ederek istedikleri performansı elde edebilirler.


VDS sunucular alternatiflerine göre pek çok farklı özelliği bünyesinde barındıran sunuculardır. VDS kendine has özellikleri bulunan bir sanal sunucu olduğundan işletim sistemi de dahil olmak üzere her kurulum kendi içerisine yapılan bir sunucudur. VDS satın al seçeneği ile sunucu edinilmesi durumunda özelleştirme ve kurulum açısından diğer sunucularla kıyaslanamayacak derecede kolaylık sağlanmış olur. Her şeyin ana sistem tarafından yapılıyor olması VDS sunucuların sağladığı kolaylıkların temelini oluşturmaktadır. VDS ayrıca kullanıcıların üzerinde bulunan iş yükünü de büyük ölçüde azaltan bir sunucu olma özelliğindedir. Sağlanan API desteği sayesinde kontrol panelinde gerçekleştirilen işlemlerde büyük oranda zaman kazanılır.


Ucuz VDS satın al seçeneği ekonomik açıdan kullanıcıları en çok tatmin eden seçeneklerden birisidir. Her bütçeye uygun olarak sunulan paketler sayesinde kullanıcılar istedikleri performansa çok daha uygun fiyata VDS sayesinde erişebilirler.


VDS sunucusu çözümünün sağladığı diğer avantajlar ise aşağıda yer almaktadır.


 • • VDS sunucusu kullanımında RAM, CPU ve disk alanı gibi kaynaklar herhangi bir paylaşım olmadan kullanılır. Bu kaynakların her biri kullanıcının kendine özeldir. Diğer internet sitesi sahipleri bu kaynakları kullanamaz ve kullanıcı performansı bu sebeple olumsuz etkilenmez.

 • • VDS hizmeti kullanıcılara root erişim imkânı sağlayan bir sunucu hizmetidir. Bu kapsamda kullanıcılar site üzerinde çok daha fazla kontrol sahibi olurlar.

 • • VDS sunucular aynı zamanda kaynak artırımı yapılmasına da imkân tanır. Oldukça yenilikçi bir sistem olan kaynak artırımı kullanıcıların pek çok ihtiyacına çözüm ihtiyaç dahilinde çözüm sunar.

 • • VDS sunucu sayesinde internet sitesinin trafiği ile başa çıkmak çok daha kolaydır. Sunulan bu avantaj sayesinde kullanıcılar açısından ortaya çıkan bir problem olan geç yüklenme durumu ortadan kaldırılmış olur.

 • • VDS, dedicated sunucular ile karşılaştırıldığında çok daha ekonomik bir seçenektir. Fiyatı baz alındığında sağladığı özelliklere göre tam bir fiyat performans sunucusu konumundadır.

 • • İstenildiği zaman güvenlik yazılımı kurulmasına olanak sağlayan VDS hizmeti veri güvenliğinin sağlanmasında et etkili sunuculardan birisidir.

 • • İstenildiği zaman güvenlik yazılımı kurulmasına olanak sağlayan VDS hizmeti veri güvenliğinin sağlanmasında et etkili sunuculardan birisidir.

Sunucu satın al hizmetleri kapsamında VDS hizmeti sahibi olmak isteyen kişiler için sunulan çok sayıda avantaj vardır. Kullanıcılar internet sitelerinin ihtiyaçları dahilinde kendi projelerine uygun olan paketi seçerek yüksek performanslı hizmetten faydalanabilirler. Ancak VDS sunucuların belirtilmesi gereken bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlardan ilki bir kısım yazılımların özelleştirilmesi gerektiğinde kullanıcın teknik bilgi sahibi olması gerektiğidir. Sunucu üstünde yazılımsal değişiklikler yapılması gerektiğinde bu alanda tecrübe sahibi olmak gerekir. Bunun aynı sıra VDS sunucular sunucu kaynağı sınırlı olarak hizmet verirler. Dedicated sunuculara nazaran internet sitesi üzerinde daha az yetki sahibi olunsa da VDS, paylaşımlı hosting ve VPS sunuculara göre çok daha yüksek performans sunan bir üründür. Bu nedenle VDS satın al seçeneğinin yüksek işlem gücüne ihtiyaç duyan ve trafik yoğunluğu fazla olan internet siteleri tarafından tercih edilmesi daha uygun olacaktır.


VDS sunucular paylaşımlı hosting ve VPS sunuculara göre daha avantajlı sunuculardır. Özellikle paylaşımlı hosting ile karşılaştırıldığında VDS sunucunun ortaya koyduğu performans oldukça yüksektir. Paylaşımlı sunucuda bulunan tüm kaynaklar sunucu üzerinde yer alan web siteleri tarafından kullanılmaktadır. Bu durum performans problemlerinin yanı sıra güvenlik anlamında da bazı sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Buna ek olarak paylaşımlı hostingde bellek ve bant genişliği diğer sitelerin performansını etkilerek şekilde çalışır. Bu durum yine internet siteleri performansı açısından sorun teşkil eden bir süreçtir. Ayrıca paylaşımlı hosting internet sitesinin trafiğinde yaşanan olası dalgalanmalarda sorunlarla VDS kadar baş edebilen bir yapı değildir. Tüm yönleri ile ele alındığında VDS daha iyi bir tercih olur.


VDS Satın Alırken NestaCloud'un Önemi


NestaCloud kullanıcılarına web hosting ve daha pek çok farklı çözüm sunar. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan NestaCloud bu sayede ihtiyacınız olmayan donanımlara gereksiz harcama yapmanızın önüne geçer. Sanal sunucu seçenekleri arasında veri kaybı yaşamadan ve kesintisiz olarak geçiş yapmak ve yedekleme almak için NestaCloud kullanıcılara birbirinden farklı onlarca çözüm sunar.


VDS satın al seçenekleri anlamında oldukça geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan NestaCloud kendine müşteri memnuniyetini misyon belirlemiş bir firmadır. Sunduğu hizmetleri sahip olduğu kurumsallık anlayışıyla aynı çizgide bağdaştıran firma, teknik ve donanımsal olarak sektörünün en hızlı altyapılarından birine sahiptir. NestaCloud sanal sunucu çözümleri ile neredeyse bir fiziksel sunucu kadar verimli, hizmetler sunmaktadır. Yazılım anlamında herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan istenilen işletim sistemini kullanabilir ve sahip olunan işletim sistemi üzerinde istenilen yazılımları kullanabilirsiniz. Bu kapsamda NestaCloud tarafından sunulan çözümler fiziksel sunucularla kıyaslandığında fiyat performans açısından oldukça verimli bir skalaya sahiptir.


NestaCloud sunucu satın al paketleri ile işletmenizin ihtiyaç duyduğu her çözüme uygun fiyatlı olarak ulaşabilirsiniz. İnternet siteleri için sunucu seçimi yapılacağında ne kadar kaynağa ihtiyaç duyulduğu iyi analiz edilmelidir. Bu analiz neticesinde projenin ne kadar kaynağa ne kadar maliyetle ihtiyaç duyduğuna karar verilebilir ve seçim bu doğrultuda yapılabilir. Paylaşımlı hosting paketleri genellikle giriş seviyesi ve statik içeriklere sahip olan internet siteleri için gerekli olurken yüksek ziyaretçi sayısına sahip web siteleri için VDS hizmeti uygun olmaktadır. NestaCloud bu noktada kullanıcılarına en uygun sunucu paketlerini en cazip fiyatlarla sunmakta ve kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutmaktadır. İnternet sitenize en uygun olan sunucu paketini seçmek için NestaCloud çözümlerine göz gezdirebilir bu sayede projenizin verimliliğini en yüksek seviyeye çıkartmadaki ilk adımı atabilirsiniz. VDS satın al seçeneğini tercih etmeden önce NestaCloud tarafından sunulan diğer hizmetleri de inceleyebilirsiniz.


Özellikle son dönemde çok popüler olan gaming VDS hizmeti sağlamak isteyen kullanıcılar için VDS satın almak ya da kiralık VDS seçeneği oldukça uygundur. Satın almak yerine sunucunun kiralanması seçeneği tercih edilerek kısa sürede sunucu sahibi olunması söz konusu olacaktır. Sunucu kiralamanın satın alma seçeneğinden herhangi bir farkı bulunmaz. Buna ek olarak yoğun trafik dalgalanmaları yaşayan web siteleri ve günlük ziyaretçi sayıda çok fazla olan internet siteleri için de VDS hizmeti son derece uygun bir seçenek olarak değerlendirilebilir.


Sıkça Sorulan Sorular

İnsanlar tarafından sıkça sorulmakta olan sorulara cevap bulun. Hala sorularınız mı var? İletişim

Web Hosting yani diğer adları ile; hosting, barındırma internet sitenizi yayınlamanız için almanız gereken bir çeşit fiziksel ve sanal bilgisayar türüdür.

Sanal sunucu, fiziksel olarak alınan sunucuların sanallaştırma teknolojileri sayesinde bölümlenerek müşterilere ihtiyaçlarına göre satılmasıdır.

Alan adları, Web sunucularının internetteki adreslerine denmektedir. Bu adres tarayıcıya yazıldığında sunucunun barındığı ip adresine istek iletilir.

NestaCloud olarak, ilk önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Bu sebeple sunucu altyapımızdan, destek ekibimize her alanda dikkatli seçimler yapmaktayız. NestaCloud olarak, kurumsallık çizgisinde, profesyonel bir hizmet verme anlayışına sahibiz. Teknik olarakta bu gayretimizi gösteriyoruz, sunucularımız hızlı donanımlar ve yüksek korumalı hatlarla donatılmıştır.

youtube mp3 smm panel